Hlavní strana www.borka.cz

Jiřka na kole z Roudnice do Radětic
čtvrtek 26.8.2010 - ...

Tohle je trasa, kterou jsem Jiřce doporučil. Je to vlastně totéž, co jsem jel kdysi před lety na horáku, jenom to ještě bylo s cílem v Ratajích. Tehdy jsem to jel dva dny, stejně jak to má Jiřka v plánu nyní. Jenomže jsem spal pod širákem někde u rybníka, tak jsem jel víc "natěžko". Brašny, spacák, karimatka, asi i vařič, a tak. Uvidíme, jestli tu trasu bude akceptovat, a jak se jí případně povede.


Zvětšit mapu

Po prvním dnu to vůbec nevypadá špatně Jiřka je v Hlásné Třebani. (To krátké A se mi v tý "Třebáni" vůbec nelíbí, ale co dělat, asi je to tak správně). Vše nasvědčuje tomu, že moji trasu akceptovala, jestli ji úplně přesně dodržela, to nevím. Má tedy za sebou podle googlu asi 83 km. Podle jejího tachometru o něco víc, což může znamenat nějaká drobná odchýlení od trasy nebo nepřesně nastavený tachometr. Je to myslím do deseti procent, což by klidně mohlo být.

Původně chtěla vyrazit co nejdřív. Ráno jsem ale dostal SMS, že musí ještě udělat nějaký překlad, to mě opravdu velmi překvapilo, a že prý vyrazí v poledne. Když jsem v poledne, ani po poledni neobdržel žádnou zprávu, tak jsem dost silně pochyboval, že se jí alespoň ten posunutý termín podařilo dodržet. Protože mi můj debilní telefon ukazuje jenom poslední přijatý hovor od jednoho volajícího, tak nevím, kdy se mi přesně ozvala poprvé, ale určitě to bylo až někdy po 18:00. Dozvěděl jsem se, že vyrazila až ve dvě, ale jinak byly informace pozitivní (jako sám jejich zdroj), protože už byla před Loděnicemi. Náladu měla dobrou, a hodlala dorazit až do Řevnic.

Den před odjezdem si byla Jiřka u mě ve Mšeně ještě pro nějaké turistické mapy, které jí na trase chyběly. Spěchala domů, protože se chtěla nachystat a jít včas spát, takže trasu jsem jí dodělával až posléze. Ale ještě "před slézou" jsem jí navrhnul, aby mě průběžně informovala, že jí budu dělat podporu ze základny. Že jí třeba podle aktuální polohy seženu nocleh. Po prvním telefonátu jsem tedy začal shánět v Řevnicích. Vypadalo to, že minimálně v hotelu by asi za 600,- Kč místo bylo. Kemp se mi kontaktovat nepodařilo, takže ani nevím, jaké jsou tam podmínky. Jak jsem tak hledal, tak jsem taky po očku sledoval hodiny a z okna oblohu nad roudnickým zámkem a začínal jsem být trošku nervózní, protože přece jen na konci srpna už ty dny nejsou až tak dlouhé. Tak jsem našel a ověřil ubytování v hotelu Obecná škola ve Svatém Janu pod Skalou. I jsem si na ten barák vzpomněl, a pán, se kterým jsem mluvil, mi potvrdil, že je hned u silnice. To místo je kouzelné, kopec do Srbska není z nejpříjemnějších, protože mi bylo jasné, že podle Berounky Jiřka nepojede, takže jsem žhavil drát, abych ji tam nasměroval. Poté, co jsem skončil v její obligátní hlasové schránce, jsem ji ještě párkrát zkusil prozvonit. Ozvala se mi pochopitelně až z kopce před Srbskem.

Tak koukám, že html kód, kterej jsem sem vložil z googlích mapiček mi tu udělal nějakou paseku, takže to asi moc validní dokument není. Tož Petře sorry... Ale jinak, ač jsem příznivec mapy.cz hlavně kvůli turistickým mapám, musím říct, že plánování trasy na googlu je super. To co tady bylo hračkou a příjemnou prací, na mapy.cz je prakticky nemožné. Dost se divím, že s tím už dávno něco neudělali. Na absenci více průjezdných míst, mám pocit, se nadává už dost dlouho.

zobrazit podadresářeJiřka na kole z Roudnice do Radětic

|-zpět na ... zpět na: pele-mele

Hlavní strana www.borka.cz


Valid HTML 4.01!